Jak bezpiecznie kupić auto używane?

 

Zakup auta – szczególnie tego używanego to ruletka. Nie raz handlarze sprowadzają totalne wraki, które nadają się wyłącznie do kasacji, a po kilku dniach niczym feniks z popiołów, na rynek trafiają „igły” bezwypadkowe, trzymane pod kocem u Niemca w garażu. Tym samym, możemy trafić na egzemplarz, który będzie tykającą bombą, lub mieć to szczęście, że uda się znaleźć perełkę – choć szansa jest naprawdę mała..

Zakup używanego auta nie jest prosty.

Na każdym kroku czyhają pułapki, niedomówienia czy zatajenia informacji. Oglądając popularne programy na TVN turbo, możemy być świadkami, jakie metody mają „rdzenni” handlarze i potrafią ze złomu, w zaledwie chwilę zrobić igłę, wartą 3x więcej.

Jednakże takie szybkie naprawianie, cofanie liczników nie może dobrze się skończyć.. dla kupującego. Po pewnym czasie wyjdą te mniejsze i większe oszustwa sprzedawcy, a droga do sprawiedliwości i odszkodowania jest długa..

 

Co wpływa na cenę samochodu?

Wśród wielu kierowców wciąż panuje błędne przekonanie, że im młodszy samochód, tym lepszy, bezpieczniejszy, pewniejszy. Widząc dwa takie same auta, w tej samej cenie – często skłonimy się ku świeższemu, a tutaj powinna zapalić się lampka ostrzegawcza! Nie bez powodu traci on swoją wartość rynkową, a poza tym.. człowiek nie jeździ wiekiem, a stanem technicznym, tym samym na cenę powinno wpływać:

  • stan techniczny samochodu,
  • wypadkowość,
  • przebieg,
  • stan wizualny,
  • książka serwisowa i regularne odwiedzanie ASO lub mechanika,
  • a dopiero na samym końcu.. rocznik!

 

Jednak, w jaki sposób typowy Kowalski może stwierdzić, czy samochód został specjalnie przygotowany do sprzedaży, a licznik był kręcony? Jak zauważyć problemy techniczne, które później pochłonął nasze oszczędności przy licznych naprawach? Jest to ciężka sztuka, dlatego w takich sytuacjach warto skorzystać z usługi Autoklasy. Jest to nowy, ale sprawdzony sposób na zakup pojazdu w Polsce. Klient, który postanowi skorzystać z takiej usługi – ma 100% gwarancję, że bierze samochód z wiadomego źródła.

 

Autoklasa – na czym polega usługa i ile kosztuje?

Autoklasa nie jest do końca usługą, a.. polowaniem na auto. Osoby, które się zajmują sprowadzaniem samochodów, wykonują dokładny wywiad – aby określić, co interesuje ich klienta – marka, typ nadwozia, wersja silnikowa, wyposażenie dodatkowe, a nawet zakres zasięgu i pożądany rocznik.

Wtedy zaczyna się praca właściwa. Osoby trudniące się w sztuce autoklasy, szukają po sprawdzonych serwisach, komisach czy nawet salonach samochodowych auta, które spełni wszystkie wymagania. Wtedy klient ma dosłownie dobę na wpłacenie zaliczki i zaczyna się proces sprowadzania. Takie auta zawsze posiadają ważne badania, książki serwisowe i znane źródło pochodzenia – nie ma tutaj mowy o kręceniu liczników, składania z dwóch czy chaosu w numerze VIN.

 

Ile kosztuje korzystanie z usługi autoklasy?

Ciężko jest to wycenić, ponieważ klient otrzymuje wstępną wycenę samochodu, a osoba, która pośredniczy walczy o niższą cenę – jako jego zarobek. Jednakże ten typ zakupu jest zdecydowanie najbezpieczniejszy (zaraz po kupnie auta salonowego) i mamy gwarancję, że nie czekają na nas żadne niespodzianki, czy to teraz, czy po kilku miesiącach.

 

Wyszukaj

Najnowsze wpisy

Do góry