Sprowadzenie aut na zamówienie. Z czym to się je i kto to robi w Polsce ?
Postaram się w kilku zdaniach, bardzo merytorycznie przybliżyć to zagadnienie.
Od wielu lat zauważamy pewien trend, którym jest przenoszenie naszych domowych budżetów na zakupy on line.
Dlaczego tak się dzieje?
Jest wiele powodów ale chyba tym najważniejszym stał się powszechny brak czasu na kursowanie po sklepach, mnogość dostępnych ofert oraz dostęp do przeróżnych aplikacji internetowych, które z każdego miejsca „proszą” nas, aby z nich skorzystać.
Dotyczy to zarówno artykułów pierwszej potrzeby jak i towarów luksusowych, którymi są auta na zamówienie, łodzie, samoloty, domy, metale szlachetne itp.
Całkiem normalnym, jeszcze 10 lat temu było zamówienie i skonfigurowanie nowego samochodu przez internet. Zakup samochodu używanego w ten sposób był niedorzecznością i olbrzymim ryzykiem, spowodowanym olbrzymią, wieloletnią demoralizacją oraz patologią, która ten sektor ogarnęła.
Kilka firm zrozumiało co się wyprawia na rynku aut używanych i zauważyło w tym szansę dla siebie, dlatego zaczęli świadczyć usługi weryfikacji oraz sprzedaży używanych aut z zagranicy.
Firmy takie kierują się bardzo dużą etyką, profesjonalizmem oraz zaangażowaniem w cały proces zakupowy. Są doradcami i jest im obojętne czy będziesz chciał wydać 40 czy 500 tys zł. Zazwyczaj maja stałe marże, ale dzięki temu, że nie maja aut na „placu”, nie muszą na siłę przekonywać klientów do konkretnej marki, czy tez oferty.
Na dzień dzisiejszy jest wiele firm sprowadzających auta z zagranicy na zamówienie. Oto kilka z nich, gdzie opinie oraz oceny na google, przekraczają 4,5*.
autazniemiec24, carfactor, autovendo, carforfriend, sprowadzanieautnazamówienie, autoklasa, wymarzoneauto
…pewnie znajdzie się ich jeszcze więcej.
Konkurencja jest mała, nie boję się powiedzieć, że jej nie ma.
Do Polski, sprowadzanych jest ponad 1 mln używanych aut rocznie.
Średnia sprzedaż w wyżej wymienionych firmach oscyluje w ok. 300 sztuk rocznie. Jak łatwo policzyć jest to kropla w morzu potrzeb.
Firmy te różnią się od siebie, np: wysokością pobieranego depozytu, minimalnym budżetem na samochód, dostępnością do samochodów bezwypadkowych, możliwościami weryfikacyjnymi, zasięgiem działania, możliwością
finansowania poprzez instrumenty finansowe, kapitałem własnym, czasem realizacji, rękojmi, udzielanymi gwarancjami i pewnie znalazłoby się jeszcze kilka innych różnic.
To co na pewno łączy ze sobą takie firmy to to, że korzystając z ich usług oszczędzasz swój czas, a zatem pieniądze, korzystasz z ich wiedzy a więc rekompensujesz swoje braki w zakresie wiedzy motoryzacyjnej. Zabezpieczasz swoje pieniądze oraz otrzymujesz wysoki, niespotykany do tej pory poziom wygody.
Sprowadzenie aut na zamówienie to trend, który będzie się rozwijał, dlatego warto rozważyć właśnie taką formę zakupu.
Z której firmy skorzystasz będzie to zależało od Ciebie i pewnie od relacji, które wytworzą się podczas konsultowania Twojego, motoryzacyjnego pomysłu.
Miłego dnia dla nas wszystkich ❤️