Ile kosztuje zakup auta na własną rękę i jak na nim zaoszczędzić dzięki Autoklasie

Zwykle łączne koszty towarzyszące zakupowi auta są bardzo wysokie. Przedstawimy Ci pokrótce listę wydatków, jakie musiałbyś ponieść poszukując wymarzonego samochodu samodzielnie. Warto sobie uświadomić, że to często nawet 10% wartości pojazdu. Koszty w przypadku poszukiwania i zakupu samochodu są nie tylko pieniężne, ale i czasowe. Ilość czasu spędzona na przeszukiwaniu stron internetowych i rozmowach z handlarzami to od 7 do 14 dni, powiedzmy w wymiarze 2-3 godzin dziennie. W sumie daje to od 14 do 42 godzin!

Sam Twój czas poszukiwania auta, gdy nie możesz zająć się niczym innym, jest wart od 280 do 480 zł (od 14-32 godzin). Jeżeli doliczymy do tego czas potrzebny na oględziny samochodu… Kupcy jeżdżą po auta nawet 400 km. To przekłada się na kwotę 200-300 zł za wyjazd. Dodatkowo należy doliczyć postój na kawę albo obiad. Jeżeli pomyślimy, że takich wyjazdów powinno być kilka… bo na pewno nie skończy się na pierwszym.

Do tego dochodzą inne niemałe koszty. Koszt czujnika, który sprawdzi realną grubość lakieru waha się od 450–700 zł. Należy używać czujnika z sondą i głowicą igłową, aby odczyty były wiarygodne. Komputer diagnostyczny, potrzebny, by na miejscu sprawdzić wszystkie błędy to od 600 do 900 zł lub wizyta na stacji diagnostycznej. Średni koszt wizyty na stacji diagnostycznej to 50 zł. Sprawdzenie samochodu po VIN od 29 do 49 zł.

Wychodzi na to, że zakup używanego samochodu, bez gwarancji sprawności, to kwota minimum 1914 zł! Jeżeli zamierzasz kupić samochód za 20-30 tys., 1914 zł stanowi prawie 10% ceny kupowanego samochodu! Ale czy trzeba ponosić tak wysokie koszty?

Jak zaoszczędzić i rozpocząć z nami współpracę?

Zanim podejmiemy decyzję o nawiązaniu współpracy w zakresie wyszukania konkretnego modelu samochodu, musimy określić jego realność względem dostępności na rynku. Dotyczy to przede wszystkim przebiegu, ceny i stanu technicznego, a także przeznaczonego przez Ciebie budżetu.

Podstawą rozpoczęcia naszej współpracy będzie określenie szczegółów szukanego samochodu oraz ustalenie preferencji dotyczących zakupu. W tym pomoże nam wypełniony podczas rozmowy formularz.

Twoje oczekiwania są dla nas zawsze na pierwszym miejscu

Na podstawie wszystkich tych informacji nasi doradcy odpowiedzą czy będziemy mogli zaspokoić Twoje oczekiwania. Jeżeli tak się stanie, przejdziemy do kolejnego kroku czyli podpisania umowy oraz wpłaty 1000 zł w poczet ceny samochodu, przelewem na konto, które zostanie podane w zamówieniu. W dniu dopełnienia warunków nasi specjaliści przystąpią do realizacji zlecenia i na bieżąco będą analizowali oferty spełniające Twoje kryteria oraz wysyłali je drogą mailową.

W przypadku, gdy nie uda nam się znaleźć samochodu w ciągu 50 dni od dnia podpisania umowy wpłacona kwota 1000 zł, zostanie niezwłocznie zwrócona. Depozyt zwrotny, który pobieramy, a która w ostatecznym rozrachunku zostanie zaliczona w poczet ceny nabywanego przez Ciebie pojazdu, ma na celu wykluczenie sytuacji, w której po znalezieniu samochodu spełniającego oczekiwania, zgodnego z zamówieniem, klient odstąpi od podpisania umowy kupna-sprzedaży.

Opłata 1000 zł nie zostanie zwrócona w następujących przypadkach:

  • wycofanie się z umowy w trakcie jej trwania
  • indywidualny zakupu samochodu na „wolną rękę”
  • zakup przedstawionego samochodu przy jednoczesnym ominięciu naszej firmy
  • nieprzystąpienie przez klienta do zrealizowania transakcji zakupu pojazdu w sytuacji zgodności parametrów samochodu z warunkami zamówienia opisanymi w umowie

Wypełnij formularz i ciesz się samochodem marzeń

Jeżeli masz jakieś pytania, służymy pomocą! Na naszej stronie znajdziesz formularz, w zakładce „skonfiguruj auto marzeń„, który pozwoli Ci nawiązać z nami współpracę i sprawi, że samochód Twoich marzeń będzie na wyciągnięcie ręki!

Wyszukaj

Najnowsze wpisy

Do góry